Nindo - Twoja Droga Ninja!

Nindo - Twoja Droga Ninja!


#1 2011-02-15 15:11:54

Haku

Kage

Zarejestrowany: 2011-02-11
Posty: 3
Punktów :   

Pomysły

Witam Was

Wszelkie pomysły na temat PBFa wygłaszajcie w tym temacie

Offline

 

#2 2011-02-15 15:34:04

Akira

Kage

Zarejestrowany: 2011-02-11
Posty: 2
Punktów :   

Re: Pomysły

Yo. Mam parę pomysłów, ale to chyba standard. Oczywiście wioski. Z 5 by wystarczyło. W każdej wiosce jakaś organizacja i lider. Szpital, którym zajmują się ninja medycy. ANBU także musi być i jego lider. Jinchūrik też i to raczej po stronie neutralnej. Jezeli istnieją bijuu to Akatsuki również. inne organizacje także mogą być. Później dopiszę resztę bo teraz zbytnio czasu nie mam


//Wszystko co napisałeś, to podstawy dobrego PBFa. Na pewno znajdą się i u nas, jednak trzeba się jeszcze zastanowić co z Bijuu. Haku.

Offline

 

#3 2011-02-15 15:57:34

Siepenka

Kage

Zarejestrowany: 2011-02-15
Posty: 3
Punktów :   

Re: Pomysły

No więc, na pewno GM, który by pisał, czy coś by się udało czy nie.


Wioski i Rangi.
Wioski powinny mieć swoich egzaminatorów i oczywiście rangi. Jeśli jesteś jouninem mógłbyś mieć swoją drużynę, które mają różne misje. Dopóki ktoś nie zabije słynych 3 sanninów nie będzie nowych. Każda wioska ma oczywiście swojego kage, kage może decydować kto pójdzie na konkretną misję, decydować o losach swoich mieszkanców itp.
Misje.
Misje oczywiście od poszczególnych rang. Każda dla każdego, misje mógłby przyłaczać każdemu teamowi, albo jounin swojego teamu, albo kage. Podczas misji byłby GM, który wszystko by nadzorował. Po misji dostajemy kase, za którą możemy kupić bronie.
System walk.
Tu bardziej coś nowego. Najlepiej trzeba by było się rozpisywać, wtedy większe szanse na powodzenie(a nie np. ,,zaatakowałem kunaiem w głowę przeciwnika'' i już). Dodatkowo byłby specjalny system, każdy specjalizowałbym się w jakiś innych jutsu(genjutsu, taijutsu itd.), oraz specjalnych umiejętnościach typu: zwinność(unikanie ciosów), atak, rzucanie(kunaiów itp.), siła, charyzma. Każdy miałby określoną ilość punktów do przyznania na daną cechę. Kolejna rzecz to kości, znazna rzecz. GM rzuca kość w określonych momentach(jest też internetowa kość), np. ktoś zaatakuje, GM rzuca kość na powodzenie ataku i np. jeśli wypadnie 4-zranienie, zainteresowanie swoją osobą, uniknięcie ciosu lub zranienia, do tego jeśli gracz ma w statystykach atak na 2, dodajemy 2 i otrzymujemy 6, czyli pełen sukces.
Jest jeszcze wiele pomysłów ale nie chce mi się pisać.


//Jak kolega wyżej, piszesz główne informacje na temat PBFa. Zakładając ten temat miałem na myśli podawanie przez was jakichś innowacji, a nie czegoś, co jest na każdym innym PBF'ie, ale dobrze, że chociaż napisałeś Wszystko co napisałeś jest dobrze, ale zostanie jeszcze zmodyfikowane i ulepszone. Haku.

Offline

 

#4 2011-02-15 16:02:10

rafal47

Kage

Zarejestrowany: 2011-02-15
Posty: 1
Punktów :   

Re: Pomysły

Proponuje dać jakieś bronie typu senbony, sameheda (chyba tak to się pisało)  itp. Można ewentualnie dorzucić jakieś ulepszacze np. zwoje

//Bronie to podstawa w świecie ninja Na ten temat założymy osobny wątek. Haku.

Offline

 

#5 2011-02-16 14:59:15

Haku

Kage

Zarejestrowany: 2011-02-11
Posty: 3
Punktów :   

Re: Pomysły

A ja ze swojej strony dodam, że można zrobić tak, by forum było w czasie na równi z wydarzeniami w mandze/anime. Byłaby kategoria, w której admini opisywaliby co aktualnie dzieje się w świecie ninja, co mogłoby nadać trochę dynamiki grze. I tutaj mamy dwie opcje:

- wprowadzenie postaci z "Naruto" jako NPCe,
- admini będą jako postacie z Naruto.


Jednak myślę, że lepiej wprowadzić opcję pierwszą, aby nie trzymać się zbyt sztywno fabuły anime i mangi. Będziemy prowadzić swoich własnych unikalnych wojowników ninja, a Ci którzy są w Naruto, będą jako NPCe.

Co wy na to?

Offline

 

#6 2011-02-16 16:51:46

Siepenka

Kage

Zarejestrowany: 2011-02-15
Posty: 3
Punktów :   

Re: Pomysły

No mi się taki pomysł podoba i to bardzo. Ale najlepszą opcją będzie ta 1, czyli jako NPC. Powinniśmy się jednak zastanowić bardziej nad jinchuuriki, myślę, że to będzie największy problem. Dać ich jako NPC? A może, żeby niektórzy gracze je mieli?

//Jeśli już mieliby je gracze, to trzeba by jakoś ograniczyć moc tych jinchuuriki, żeby nie byli niepokonani. Haku.

Offline

 

#7 2011-02-17 15:58:43

Akira

Kage

Zarejestrowany: 2011-02-11
Posty: 2
Punktów :   

Re: Pomysły

Myślę, że jeżeli chodzi o klany to można zrobić coś takiego: Każda wioska ma po parę klanów najlepiej 5. Wiadomo Konoha to Uchiha, Nara, Uzumaki, Aburame, Hyuuga. Co zrobić innymi wioskami ? Najlepiej samemu powymyślać klany i Kekkei Genkai lub jakieś inne umiejętności. Wszystko będzie zbalansowane i unikniemy przepakowania. Np. Jeden klan ma Sharingana inny słynie z ogromnej chakry. Ciekawym pomysłem byłyby wojny takowych klanów. Każdy walczy o wpływy. Moim zdaniem tak będzie ciekawiej.

Pozdr. ;D

//Bardzo dobry pomysł z tym wyrównaniem szans. Haku

Offline

 

#8 2011-02-20 15:14:55

Siepenka

Kage

Zarejestrowany: 2011-02-15
Posty: 3
Punktów :   

Re: Pomysły

No więc, mam kilka pomysłów. Część z nich może być w innych PBF'ach, część nie.
1. Techniki, Treningi
No więc, kwestia tu techników, czyli jutsu. Po pierwsze, techniki powinniśmy najpierw wytrenować. Do treningów przejdę później. Po drugie wymyśliłem taką jedną rzecz. Każda ranga robiłaby szybciej pieczęcie, co dla GM, byłoby wzięcie pod uwagę. To znaczy np. jounin zrobi 3 razy szybciej technikę, niż zwykły genin. GM, bierze to pod uwagę. Oczywiście, można by trenować konkretne techniki by wykonywać je szybciej. Również tu trzeba wziąć pod uwagę niektóre techniki, np. suiton, jeśli w pobliżu nie ma wody, techniki z suitonem robiliśmy trochę dłużej. Chyba każdy rozumie o co chodzi.
Teraz kwestia treningów. Można je zrobić na dwa sposoby. ,,Trenowalibyśmy'' jakąś tam technikę przez ileś dni. Albo drugi sposób, trenujemy ją z jouninem, który wymyśla dla nas jakiś trening na konkretną technikę. Myślę, że ten 2 pomysł jest jednak lepszy.
,,Trenowalibyśmy''-to znaczy, wyznaczamy jakąś tam technikę, że chcemy ją trenować i niby nasza postać robi to przez ileś dni.
2. Wojny wiosek.
Pomysł ten dość kiepski, więc może się nie spodobać xD. Co wy na to by wojny wiosek były takie same zgodnie jak z mangą. Np. jakaś tam wioska ma wojnę z drugą to w naszej grze również tak jest, to samo tyczy się sojuszów. Myślę, że jednak chyba, żeby to szło w grze.
3. Walki
Tutaj dość parę rzeczy o walkach. Po pierwsze załóżmy jakiś trening, ktoś atakuje kogoś, obrońca może wybrać wtedy teren walki, będzie ich mnóstwo(wiem, że z tym będzie dużo roboty, ale dla chcącego nic trudnego , a spieszyć się nie trzeba). Dałoby to możliwość bardziej wyobrażenia sobie terenu walki w którym jesteśmy jak i dla GM. Po drugie: godzina, gracz który został wyzwany na walkę, albo GM, określa konkretną godzinę, jeśli jest to noc, GM konkretnie opisuje co z światłem co z widocznością, co gracze mogą wykorzystać. Można też, zrobić, że godzina będzie taka jak w realu, czyli jeśli ktoś wyzwie kogoś o 20:00 czasu realistycznego, to taka będzie w grze.

To chyba na tyle, mam nadzieję, że niektóre pomysły się podobają .


//Co do treningów, dobry pomysł. Wojny wiosek... Jak już wcześniej wspominałem, nie będziemy się sztywno trzymać fabuły mangi, więc jeśli zostaniesz kage, to Ty możesz wywołać wojnę Co do walk, nie mam zastrzeżeń. Haku.

Offline

 

#9 2011-02-21 15:51:37

Immshi

Kage

Zarejestrowany: 2011-02-16
Posty: 1
Punktów :   

Re: Pomysły

Bardzo mi się spodobał pomysł z walkami. Ale interesuje mnie bardziej jak same walki będą funkcjonować.

Co do jinchuriki, to lepiej zrezygnować:
1. Są NPS, którzy mają biju
2. Ludzię będą za bardzo napakowani, a dawanie im wad zepsuje smak grze.

Niedługo z edytuje post ze swoimi pomysłami...

//NPC - Non-Player Character, a nie NPS Nad tymi bijuu trzeba się jeszcze zastanowić, a jak walka funkcjonuje chyba wiadomo Haku.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.knightsofharmony.pun.pl www.magyiachaosu.pun.pl www.arjunrampal.pun.pl www.ft-agh.pun.pl www.vanilla.pun.pl